صفحه اصلیعروسیانواع لباس عروس و انتخاب آن بر اساس اندام

انواع لباس عروس و انتخاب آن بر اساس اندام

اندام، اولین فاکتور برای انتخاب لباس عروس است، اگر چه که بودجه عروس و داماد هم در انتخاب مدل لباس عروس مهم است. ما در این بلاگ انواع مدل‌های لباس عروس را معرفی می‌کنیم تا با انواع سلیقه و بودجه شما عزیزان منطبق باشد. در نظر گرفتن نکته مهم شناخت انواع اندام، کمک شایانی در انتخاب لباس عروس خواهد کرد.

لباس عروس سلطنتی یا ساده

این نوع لباس دارای وزنی متوسط است. از خیلی سال پیش تا به امروز هیچ گاه از مُد نیوفتاده و در عین سادگی بسیار زیبا است.

مدل سلطنتی برای اندام گلابی و مستطیلی می‌تواند انتخابی جذاب باشد.

حال اگر در این دسته‌ها از نوع اندام قرار هستید اما اضافه وزن دارید، پیشنهاد می‌کنیم که سعی کنید، از آستین در طراحی لباس عروس خود استفاده کنید.

لباس عروس طرح A

این مدل هم دارای وزنی متوسط است. مدل سلطنتی بسیار نزدیک به این طرح است؛ با این تفاوت که، طرح A دارای دامنی کلوش‌تر است.

اندام مستطیل، گلابی و سیب می‌توانند از این مدل استفاده کنند. و باز هم توجه داشته باشید که در صورت اضافه وز از آستین استفاده کنید. و در نو اندام سیبی هم نباید سینه‌ها مرکز توجه باشند، پس از یقه‌های بسته‌تر بهره بگیرید.

لباس عروس مدل ماهی و ترومپت

تفاوت مدل ماهی با ترومپت در این است که، ماهی از زانو به پایین گشاد میشود ولی ترومپت از باسن به پایین.

این مدل وزن کمتری نسبت به دو مدل قبل دارد. مدل ماهی و ترومپت، انتخابی خاص و جدید می‌تواند باشد.

برای اندام مثلث معکوس و ساعت شنی بسیار زیبا است. در نوع اندام مثلث معکوس، تا حد زیادی عریض بودن سرشانه‌ها را می‌پوشاند و جلوه‌ای زیبا به پاها می‌دهد. همچنین در اندام ساعت شنی، انحناهای بدن را به خوبی به نمایش می‌گذارد.

عکس اول مدل ماهی و عکس دوم مدل ترومپت را نمایش می‌دهند.

لباس عروس مدل راسته

کمترین وزن در مدل‌های لباس عروس، متعلق به مدل راسته است. اگر متناسب با اندامتان از این لباس بهره بگیرید، باید گفت که جزو زیباترین انتخاب‌ها می‌تواند باشد. این مدل در عین سادگی بسار شیک و زیبا است.

افرادی که دارای نوع اندام ساعت شنی هستند، این لباس برایشان کاملاً برازنده است. باید توجه داشته باشید که اگر اندامتان ساعت شنی است اما اضافه وز دارید، مدل راسته انتخابی مناسب‌تر از مدل ماهی و ترومپت است.

لباس عروس مدل پرنسسی

این مدل درس است که زیباست، اما به دلیل حجم زیاد پارچه کارد شده در دامن، بسیار سنگین است. مدل پرنسسی هم از آن دست مدل‌هایی بوده که همیشه مُد است و هیچ گاه قدیمی نمی‌شود.

همه اندام‌ها، به جز مستطیلی،‌ می‌توانند این مدل کلاسیک و زیبا را انتخاب کنند. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که درصورت اضافه وزن، از یقه‌های پوشیده‌تر و آستین استفاده کنید.

این مدل برای نوع اندام مستطیلی، آن طور که باید نمی‌تواند انحنا ایجاد کند؛ پس انتخاب چندان مناسبی نیست.

تأثیر قد برای انتخاب لباس عروس

اگر شما قدی کوتاه دارید، باید کمتر از لباس‌های پفی و یا دامن‌های کلوش استفاده کنید. مدل‌های راسته و یا ماکسی انتخای مناسب‌تری هستند و شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

اگر قدی بسیار بلند دارید، باید سعی کنید با دامن‌های حجیم مانند مدل پرنسسی اندکی قدتان را کوتاه‌تر جلوه دهید. مدل‌های راسته و ماهی مناسب شما نیستند.

اما اگر قدی متناسب دارید، می‌توانید از تمام مدل‌های لباس عروس، بسته به نوع اندام، بهره بگیرید.

مهشید
مهشید
کارشناس محتوای استودیو تخصصی عروس و داماد رسپینا.
مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر

نسرین بر روی اکسسوری فرمالیته
vajedi بر روی اکسسوری فرمالیته