صفحه اصلیدسته‌بندی نشدهواقعا چه لباسی می تواند برای اندام شما مناسب باشد؟!

واقعا چه لباسی می تواند برای اندام شما مناسب باشد؟!

انواع اندام

در این مطلب با ما همراه باشید چرا که این بلاگ، پاسخ به مهم‌ترین دغدغه خانم‌ها است. قطعاً بعد از خواندن آن در انتخاب لباس برای هر مناسبتی راحت‌تر تصمیم خواهید گرفت.

به طور کلی انواع اندام در بانوان، به شش دسته تقسیم می‌شوند. که در این مطلب به تفضیل توضیح خواهیم داد که چگونه تشخیص دهیم در کدام دسته قرار داریم، چه لباسی برایمان مناسب‌تر است و حتی برای اندام ما چه لباس عروسی زیباتر می‌باشد؛ یا اینکه اگر در دسته خودمان جزو افراد چاق یا لاغر محسوب می‌شویم عیب‌های ایجاد شده در انداممان را چگونه بپوشانیم و یا حتی آن‌ها را زیبا جلوه دهیم.

اندام گلابی یا مثلثی

 1.  بزرگ‌تر بودن عرض باسن از سینه‌ها.
 2. باریک بودن کمر.
 3. گردن زیبا و شانه‌های متناسب.
 4. ران‌های پر.

اندام گلابی تقریباً جزو رایج‌ترین اندام میان خانم‌ها است. که بارزترین ویژگی آن‌ها باریک بودن کمر است و جزو نقاط قوت اندام گلابی به شمار می‌رود.

خیلی ساده با نگاه به پاهای خود و مقایسه عرض باسن با سینه‌ها می‌توانید متوجه شوید در این دسته قرار می‌گیرید یا خیر.

برای انتخاب لباس و ایجاد تعادل در تمام بدن، باید از لباس‌هایی که بالا تنه را پُرتر نشان می‌دهند و تمرکزشان بر روی کمر بیشتر است استفاده کرد. مانند تاپ‌ها و بلیزهایی که بالا تنه چین‌دار دارند و در قسمت کمر تنگ می‌شوند.

ریحانا، خواننده معروف آمریکایی در زمانی که اضافه وزن داشت، مثلثی بودن اندامش بیشتر به چشم می‌آمد.

اندام ساعت شنی

 1. سینه و باسن تقریباً هم عرض.
 2. کمر باریک و زیبا.
 3. سرشانه متناسب با لگن.
 4. اتصال کمر به پایین تنه با انحنایی زیبا.
 5. پاهایی کشیده و خوش فرم.

کم جمعیت‌ترین دسته انواع اندام، ساعت شنی است. اندام ساعت شنی، از نظر زیبایی شناسی، زیباترین اندام محسوب می‌شود. جذاب‌ترین ویژگی آن انحنایی است که در قسمت اتصال کمر به پایین تنه، وجود دارد.

تشخیص این نوع اندام نیز ساده است. اگر شانه، سینه‌ها و باسن هم عرض بودند اما کمر با اختلاف، عرض کمتری داشت، جزو این دسته محسوب می‌شوید.

همان طور که اشاره شد، این اندام متعادل‌ترین اندام است. پس سعی کنید که این تعادل را برهم نزنید. لباس‌هایی دارای کمربندهای پهن اندام شما را بسیار زیباتر جلوه می‌کنند.

بیانسه و کیم کارداشیان، جزو این دسته قرار دارند.

اندام الماسی یا لوزی

 1.  عرض باسن بیشتر از عرض شانه و سینه‌ها.
 2. کمر پهن.
 3. بازوهای تراشیده و زیبا.
 4. شکم، پهلو، باسن و ران دارای بیشترین حجم وزن.
 5. ساق پای خوش فرم.

برای تشخیص این نوع اندام، باید بدانید که بارزترین ویژگی آن پهن بودن کمر است. اگر عرض باسن از شنه و سینه بیشتر بود و ساق پای خوش تراش داشتید، بدانید که در این دسته قرار دارید.

برای ایجاد تعادل در تمام بدن در این نوع اندام، باید از دامن‌ها و یا شلوارهایی استفاده کنید که نقطه قوت شما، که همان  ساقهای پا است، را کشیده تر نشان دهد.

ادل، خواننده معروف، در زمان چاقی جزو این دسته محسوب می‌شد.

اندام مستطیلی یا صاف

 1.  در یک راستا بدن استخوان لگن و سرشانه.
 2. مشخص نبودن دور کمر.
 3. نداشتن گودی کمر.
 4. دارای سایه‌ای بدون انحنا.

تشخیص این نوع اندام از بقیه ساده‌تر است. چرا که با یک نگاه جزئی در آیینه می‌توان متوجه شد که شانه، باسن و سینه‌ها همه هم عرض هستند و بدن انحنای خاصی ندارد.

برای ایجاد تعادل در تمام بدن، باید در انتخاب لباس، لباس‌هایی انتخاب کنید که برجستگی‌های زنانه شما را بهتر نشان دهد؛ مانند برجستگی سینه و باسن. همچنین استفاده از کمر بند می‌تواند تا حدودی در قسمت کمر انحنا ایجاد کند.

سلنا گومز، خواننده و بازیگر جوان آمریکایی، دارای این نوع اندام است.

اندام مثلث معکوس یا هفت

 1. سرشانه بزرگ.
 2. پایین تنه باریک با باسنی تخت.
 3. ناحیه شکم به بالا دارای بیشترین حجم وزن.
 4. کمر نسبتا باریک.
 5. پاهای خوش فرم.

بزرگ بودن سرشانه بارزترین ویژگی این نوع اندام است. پس اگر سرشانه شما از بقیه نواحی بدنتان بزرگتر و عریض‌تر است، جزو این دسته قرار دارید.

برای ایجاد تعادل باید از دامن‌ها و شلوارهایی استفاده کنید که کمر شما را بیشتر نمایان کنند. چرا که با این کار تا حدودی باریکی کمر و باسن را نسبت به سرشانه‌ها متعادل می‌کند. همچنین نباید از بلیزها و تاپ‌هایی استفاده کنید که کمرتان را بیش از اندازه باریک جلوه دهد.

آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس هالیوود، جزو دسته این نوع اندام قرار دارد.

اندام سیبی یا بیضی

 1.  لگن باریک و باسن تخت و پهن.
 2. سینه‌های بزرگ.
 3. کمر، پهن‌ترین قسمت بدن.
 4. ساق پای خوش فرم.
 5. شکم، پهلو و بالاتر از آن دارای بیشترین حجم وزن.

برای تشخیص این نوع اندام، باید عرض سینه‌ها و باسن را اندازه بگیرید. اگر بیشتر از پنج سانتی متر سینه‌ها عریض‌تر بودند و همچنین پاهایی باریک‌تر داشتید، شما جزو این دسته محسوب می‌شوید.

برای ایجاد تعادل در تمام بدن، برای انتخاب لباس باید از تمرکز را روی پاها بگذارید و سعی کنید کمرتان را باریک‌تر جلوه دهید. لباس‌هایی با طرح‌های عمودی، اندامتان را زیباتر می‌کند.

کویین لطیفه، خواننده و بازیگر نیوجرزی، دارای این نوع اندام است.

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر

نسرین بر روی اکسسوری فرمالیته
vajedi بر روی اکسسوری فرمالیته