صفحه اصلیفرمالیتهلوکیشن فرمالیته و نکات مهم در انتخاب آن

لوکیشن فرمالیته و نکات مهم در انتخاب آن

در این مطلب می‌خواهیم لوکیشن‌های فرمالیته اطراف تهران و در نهایت کل ایران، که آتلیه رسپینا تجربه فیلم‌برداری و عکس‌برداری در آن‌ها داشته است، را بررسی کنیم. لوکیشن‌هایی مانند استخرگاه، منجیل، سعیدآباد، آویدر، غار نمک، کویر مصر، جنگل نور و…

با ما همراه باشید تا با هم به تمام نکات انتخاب لوکیشن فرمالیته در فصول مختلف و بودجه‌های متفاوت بپردازیم.

کویر مصر

با انتخاب کویر مصر برای به دلیل فاصله‌ای که با تهران دارد؛ باید نسبت به لوکیشن‌های دیگر اقامت طولانی‌تری را در شهر یزد داشته باشید. و به تبع، هزینه‌ها نیز افزایش خواهد داشت. اما تمام این‌ها به نتیجه فوق‌العاده‌ای که قرار است از عکس‌برداری و فیلم‌برداری در این لوکیشن فرمالیته جذاب بگیرید، می‌ارزد.

خانه‌ها و بافت محلی شهر یزد

چند وقتی است که بافت محلی شهر یزد برای انتخاب لوکیشن فرمالیته، میان زوج‌ها مرسوم شده. که از قضا در آخر کار، آلبومی با سبکی متفاوت از دیگران خواهند داشت. و این تفاوت بسیار دلنشین است.

قشم

به دلیل آب و هوای خاص جزیره قشم، در تمام ماه‌های سال نمی‌توان به آن سفر کرد. همچنین کمترین زمان اقامت یک روز است. در واقع پروسه فیلم‌برداری و عکس‌برداری در لوکیشن های فرمالیته قشم بسیار طولانی‌تر از سایر مکان‌ها است. اما انتخاب آن کاملاً سلیقه‌ای است و بعضی زیبایی بکر این جزیره را به تمام سختی‌هایش ترجیح می‌دهند.

معرفی لوکیشن‌های فرمالیته گرمسار 

در گرمسار، شهر کوچکی در ۹۰ کیلومتری تهران، مناطق بکری وجود دارد که استودیو رسپینا تجربه فیلم‌برداری و عکس‌برداری از عروس و دامادهای بسیاری در تور فرمالیته گرمسار داشته است. در ادامه با این لوکیشن‌ها آشنا خواهید شد.

غار نمک گرمسار

غار نمک گرمسار جزو خاص‌ترین لوکیشن‌هایی است که در کمترین زمان ممکن می‌توان مراسم فرمالیته را در آن فیلم‌برداری و عکس‌برداری کرد. این لوکیشن فرمالیته تنها یک روز به طول می‌انجامد.

 تکه‌های نمک که به صورت قندیل مانندی در هر گوشه آن نمایان است، آلبوم فرمالیته شما را با آلبوم روز عروسی، که معمولا در باغ و فضای سبز است، کاملاً متفاوت خواهد کرد.

باغ شیلات جاجرود

باغ شیلات، شمالی کوچک در شهر تهران است. برای زوج‌هایی که فرصت سفر به شمال را ندارند اما می‌خواهند منظره‌های شمال را در در آلبوم خود ثبت کنند، باغ شیلات بهترین انتخاب برای لوکیشن فرمالیته است.

دریاچه و سبزی زیبای فضای این باغ، خالق تصاویر زیبایی برای شما خواهد شد.

معرفی لوکیشن‌‌های فرمالیته شمال 

در شمال ایران، استان‌های گیلان و مازندران، مناظر دیدنی و بکری وجود دارد که استودیو رسپینا برای مراسم فرمالیته شمال، شما عزیزان را همراهی خواهد کرد. در ادامه با این لوکیشن‌ها آشنا خواهید شد.

استخرگاه

روستای استخرگاه در استان گیلان واقع شده است. روستایی چهار فصل، که شامل فضای سبز زیبایی در دامنه کوه، دو استخر طبیعی چشم نواز و کلبه‌ای با تم قرمز می‌باشد که تضاد جالی با سبزی فضا ایجاد کرده است. اگر زمان فیلم‌برداری و عکس‌برداری، هوا مه آلود باشد، زیبایی منظره دو چندان نمایان خواهد شد. با انتخاب استخرگاه به عنوان لوکیشن فرمالیته، می‌توانید دو تم متفاوت در آلبوم خود داشته باشید.

آویدر

دریاچه آویدر در شهر نوشهر و در استان مازندران واقع شده. آویدر دریاچه‌ای با آب زلال و فضای جانبی سرسبز و بسیار زیبا است. با انتخاب آویدر به عنوان لوکیشن فرمالیته، می‌توانید دو فضای متفاوت برای فیلم‌برداری و عکس‌برداری خود تجربه کنید. به گونه‌ای که انگار دو لوکیشن مختلف برای مراسم فرمالیته خود رفته‌اید. اگر انتخابتان آویدر باشد، وجود هلی‌شات، می‌تواند در ثبت تصاویر دل‌انگیزتر، بسار مؤثر باشد.

فیلبند

فیلبند روستایی رؤیایی؛ همین سه کلمه توصیفی کامل از این روستای کم نظیر است که در استان مازندران واقع شده.

به دلیل ارتفاع زیاد این روستا از سطح دریا، انگار شما روی ابرها ایستاده‌اید و یا راه می‌روید. با انتخاب فیلبند به عنوان لوکیشن فرمالیته، قابی بسیار جذاب از شما به یادگار خواهد ماند.

 که البته از این منظره‌ی زیبا به مدت محدودی در سال می‌توان استفاده کرد. چرا که در فصول سرد، مه به طور کامل فضا را می‌پوشاند و نمیتوان دیگر فیلم‌برداری و عکس‌برداری را انجام داد.

جنگل نور

ممکن است همه جنگل نور را به عنوان مکانی برای تفریح در شمال ایران بشناسند. اما اگر بیشتر در فضای جنگل گشت و گذار کنید، متوجه جاذبه‌های بسیار آن خواهید شد. که یک نمونه بسیار معروف در آن درختانی است که به حالت افقی درآمده و روی تنه آن گیاهان سبز روییده. ژست‌های فوق‌العاده‌ای که زوج‌ها در این لوکیشن فرمالیته زیبا می‌توانند تجربه کنند، آلبومی دیدنی را رقم می‌زند.

منجیل

منجیل، معروف به شهر باد در استان گیلان، شهر توربین‌های بادی ایران است. عکاسی میان این توربین‌های بلند، می‌تواند تجربه‌ای بسیار خاص برایتان رقم زند. منجیل به عنوان لوکیشن فرمالیته، قطعاً انتخابی بسیار تک خواهد بود.

نکات انتخاب لوکیشن فرمالیته

برای انتخاب لوکیشن فرمالیته چند نکته اساسی و مهم وجود دارد که باید حتما با آتلیه خود در آن باره مشورت کنید. در ادامه به این نکات می‌پردازیم.

  1. برای یک کلیپ دو دقیقه‌ای فرمالیته، حداقل پنج الی شش ساعت فیلم‌برداری لازم است.
  2. لوکیشن‌های شمال تهران حداقل یک شب اقامت را نیاز دارند، در غیر این صورت خستگی زیادی در بر خواهد داشت.
  3. سعی کنید که فضای لوکیشن فرمالیته با روز عروسی شما متفاوت باشد، تا تنوع در آلبوم دیده شود.
  4. بعضی از مناطق ممکن است بسیار دیدینی و زیبا باشد، اما ممکن است یا اجازه فیلم‌برداری و عکس‌برداری را ندهند و یا آن لوکیشن برای فرمالیته دشوار باشد.
  5. بعضی از مناطق ممکن است بسیار دیدینی و زیبا باشد، اما ممکن است یا اجازه فیلم‌برداری و عکس‌برداری را ندهند و یا آن لوکیشن برای فرمالیته دشوار باشد.
مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر

نسرین بر روی اکسسوری فرمالیته
vajedi بر روی اکسسوری فرمالیته