صفحه اصلیفرمالیتهآرایش فرمالیته و آموزش خودآرایی آن

آرایش فرمالیته و آموزش خودآرایی آن

فرمالیته مراسمی است که معمولا چند روز قبل از عروسی برگزار شده و کلیپ آن در روز عروسی برای مهمانان پخش می‌شود. یکی از دغدغه‌های افراد برای این روز آرایش فرمالیته عروس است، نحوه آرایش و سبکی که برای آن انتخاب می‌کنید تاثیر زیادی در زیبایی شما دارد. به طور کلی می‌توان گفت فرمالیته به اندازه روز عروسی برای خانم‌ها مهم است و دوست دارند که در این روز خاطره ساز بهترین استایل و میکاپ را داشته باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین انتخاب برای آرایش روز فرمالیته آشنا کنیم پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

آرایش فرمالیته چیست؟

شاید از خودتان بپرسید که ارایش فرمالیته یعنی چی؟ فرمالیته مراسمی است که چندین روز قبل از عروسی و برای گرفتن عکس انجام می‌شود. یکی از مسائلی که روی زیبایی بیشتر عکس و کلیپ‌های این روز تاثیرگذار است آرایش چهره عروس است که به عنوان آرایش فرمالیته عروسی شناخته می‌شود.

بعضی افراد برای انجام این آرایش به دنبال میکاپ آرتیست حرفه‌ای هستند اما عده‌ای نیز ترجیح می‌دهند که خودشان میکاپ فرمالیته عروس را انجام دهند. این مسئله رابطه کامل با سلیقه عروس و دامادهای عزیز دارد.

آیا آرایش فرمالیته عروس با آرایش روز عروسی باید متفاوت باشد؟

مسئله‌ای که در بیشتر مواقع ذهن زوج‌های عزیز را به خود درگیر می‌کند، این است که باید آرایش عروس فرمالیته با روز عروسی متفاوت باشد یا نه؟
در صورتی که روی این مسئله حساس هستید باید به شما بگوییم اگر آرایشی که برای این 2 روز انتخاب می‌کنید متفاوت باشد خیلی بهتر به نظر می‌رسد. در واقع برای تنوع و زیبایی بیشتر عکس‌هایی که در روز فرمالیته ثبت می‌کنید داشتن یک آرایش فرمالیته متفاوت با روز عروسی خاص‌تر است. تفاوت آرایش فرمالیته و عروسی

برای انتخاب آرایش مناسب فرمالیته می‌توانید از سبک‌های ساده استفاده کنید در حالی که روز عروسی میکاپ شما امکان دارد سنگین‌‌تر باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که مهم‌ترین موضوع در این خصوص رضایت شما است و در نهایت خودتان باید سبک آرایشی که می‌پسندید را برای هر کدام از این مراسمات انتخاب کنید.

آرایش فرمالیته در لوکیشن های متفاوت

شما برای مراسم فرمالیته معمولا مناطق خاص و جذاب را انتخاب می‌کنید که ممکن است شامل کوه، جنگل، دریا و کویر باشد. یکی از مواردی که می‌تواند روی انتخاب شما برای ارایش مناسب کلیپ فرمالیته اثرگذار باشد نیز منطقه‌ای است که برای برگزای این مراسم در نظر می‌گیرید. به طور مثال اگر دریا و مناطق ساحلی را برای لوکیشن فرمالیته خود انتخاب کردید باید در نظر داشته باشید که آرایش شما در اثر رطوبت ممکن است سریع به هم بریزد و نیاز به تمدید داشته باشد. پس برای حضور در هر مکانی باید شرایط جوی و محیطی آن را هم در نظر بگیرید و با توجه به این موضوع وسایل و امکانات لازم برای ترمیم میکاپ فرمالیته عروس را به همراه داشته باشید.آرایش فرمالیته در انواع لوکیشن

آرایش فرمالیته متناسب با لباس فرمالیته

شاید برای بعضی افراد تناسب استایل و آرایش از اهمیت زیادی برخوردار باشد، از آنجایی که اغلب، لباس فرمالیته ساده‌ای برای این مراسم انتخاب می‌شود نحوه آرایش فرمالیته عروس هم بهتر است از حالت رسمی خارج شود. تیپ‌های اسپرت نیاز به آرایش خیلی خاصی ندارند و بهتر است همان طور که استایل شما راحت و معمولی انتخاب می‌شود، میکاپتان نیز تا حد امکان لایت و ساده باشد.آرایش فرمالیته متناسب با انواع لباس

انواع سبک آرایش فرمالیته

انتخاب مدل ارایش فرمالیته عروس کاملا به سلیقه شما بستگی دارد، مسئله اصلی در این مورد ماندگاری آرایش و استفاده از لوازم آرایشی مناسب است. در نظر داشته باشید که کیفیت دوربین‌های عکاسی بسیار بالا است و جزئیات را به طور کامل ثبت می‌کند بنابراین بهتر است آرایش مناسبی داشته باشید تا نیاز نباشد عکس‌های شما بیش از انداره ویرایش شوند.

البته بهترین آرایش فرمالیته عروس را هم که انتخاب کنید در صورتی که بعد از چند ساعت روی صورت شما به هم بریزد، زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ پس ایم نکته یکی از نکات مهم ماندگاری میکاپ است.

در چند سال گذشته استفاده از سایه‌هایی با رنگ‌های اکلیل‌دار و غلیظ جای خود را به میکاپ‌های طبیعی‌تر و ساده داده‌اند. در حال حاضر بیشتر آرایش‌ها بر اساس سبک‌های لایت و یا اسموکی انجام می‌شود که معمولا انتخاب میکاپ لایت برای مدل آرایش فرمالیته بهتر است.

برای آرایش فرمالیته عروس به آرایشگاه برویم یا خودآرایی انجام دهیم؟

اگر تصور می‌کنید که در آرایش کردن صورت خود مهارت زیادی ندارید، به نظر می‌رسد رفتن به آرایشگاه برای شما مناسب‌تر است. می‌توانید برای انتخاب آرایشگاه، به همان سالنی که برای روز عروسی قرارداد بسته‌اید مراجعه کنید یا از آرایشگر دیگری بخواهید که آرایش فرمالیته عروس را برایتان انجام دهد. به طور کلی این مسئله به منطقه مورد نظر برای فرمالیته، نوع مدل مو و سلیقه شما بستگی دارد.خودآرایی آرایش فرمالیته

 

آرایش فرمالیته متناسب با مدل مواگر قصد دارید مدل مو فرمالیته شما شینیون شود، قاعدتا به میکاپی متناسب با آن نیاز خواهید داشت. البته لازم نیست که آرایش فرمالیته عروس حتما بی‌نقص و کامل باشد زیرا شما نیاز به تعویض لباس دارید و امکان دارد در حین انجام این کار کمی آرایشتان به هم بخورد و نیاز به ترمیم داشته باشد.

با توجه به تمامی نکاتی که گفته شد بهتر است تا حدودی از پس کارهای آرایشی خود بربیاید یا فردی را همراه خود ببرید که به میکاپ شما توجه کرده و برای آرایش مجدد به شما کمک کند.

آموزش خودآرایی فرمالیته عروس

در صورتی که قصد دارید مسئولیت انجام آرایش فرمالیته عروس را خودتان را برعهده بگیرید بهترین کار این است که با قواعد کلی خودآرایی آشنایی داشته باشید. استفاده از لوازم آرایش مرغوب و اصل، از اصول اولیه در انجام آرایش صورت است، قبل از هرکاری بهتر است صورت خود را تمیز کنید سپس از کرم پودر، رژ لب، ریمل و دیگر لوازم مورد نیاز استفاده کنید.

برای آرایش فرمالیته از چه لوازم آرایشی استفاده کنیم؟

لوازم آرایشی که برای این روز استفاده می‌شود بهتر است از نمونه‌های باکیفیت و مرغوب باشد، برای آرایش چشم به کار بردن مواد ضد آب انتخاب بهتری خواهد بود. اگر آرایش شما ساده و لایت است نیازی نیست از ریمل‌های حجم دهنده برای مژه‌ها استفاده کنید.
برای سایه نیز بهتر است متناسب با سبک آرایشی که انتخاب می‌کنید به دنبال استفاده از رنگ‌هایی متناسب با سلیقه و نوع میکاپ خود باشید.
ابروهای خود را مرتب کنید و برای پوشاندن قسمت‌های خالی نیز می‌توانید از ریمل ابرو کمک بگیرید.

انواع لوازم آرایش فرمالیتهدر نهایت باید در نظر داشته باشید که آرایش لب کامل کننده میکاپ شما است. رنگ رژ لبی که انتخاب می‌کنید باید با توناژ رنگی صورتتان هماهمنگی داشته باشد و بهتر است برای تمدید مجدد در زمان عکس‌برداری رژ لب را همراه خود داشته باشید.
مورد دیگر این است که رژگونه را از یاد نبرید و حتما با کمک یک براش مناسب گونه‌های خود را زیباتر و برجسته‌تر کنید. یکی از مسائلی که معمولا برای خیلی از عروس‌ها مهم تلقی می‌شود آرایش پوست است که در ادامه به طور مفصل درباره آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

آرایش پوست فرمالیته عروس


آرایش پوست مراسم فرمالیتهاگر به طور معمول اهل آرایش باشید مطمئنا با مواد آرایشی که برای پوست شما مناسب است آشنایی لازم را دارید. مسئله مهم درباره هر نوع آرایشی آب رسانی و مرطوب کردن پوست است. قبل از هر اقدامی از یک آبرسان که برای نوع پوست شما مناسب است، استفاده کنید، معمولا برای برطرف کردن برخی نواقص پوستی استفاده از پرایمر نیز توصیه می‌شود.

در صورتی که زیر چشم شما سیاه‌تر از بخش‌های دیگر پوستتان است می‌توانید با استفاده از کانسیلری که چند درجه روشن‌تر از پوست این ناحیه است آن را پوشش دهید.

کرم پودر و پودر فیکس آرایش فرمالیته

مسئله دیگر در بحث آرایش پوست استفاده از کرم پودر و پودر فیکس است، اگر پوست شما چرب باشد بهتر است برای کم کردن درخشش صورت از کرم پودر مناسب برای آن استفاده کنید. برای آن دسته از افرادی که پوست خشکی دارند نیز استفاده از نمونه‌های کرم پودر که حاوی آب رسان است گزینه بهتری است. در نهایت برای این که ماندگاری آرایش خود را بیشتر کنید استفاده از پودر فیکس انتخاب هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد.

یکدست کردن رنگ صورت و گردن آرایش فرمالیته

فرقی ندارد برای آرایش به سالن مراجعه کنید یا خودتان این کار را برعهده می‌گیرید، در هر صورت نکته حائز اهمیت در آرایش، یکدست کردن رنگ صورت و گردن با استفاده از یک کرم مناسب است.

 استفاده از کانسیلر و هایلایتر آرایش فرمالیته

استفاده از کانسیلر و هایلاتر در هنگام آرایش را فراموش نکنید، در واقع کانسیلر برای پوشش‌دهی لک‌های پوستی، تیرگی زیر چشم و به طور کلی پنهان کردن نقاط تیره پوست مناسب است. در حالی که هایلایتر را باید تنها در برخی از نواحی صورت برای ایجاد درخشندگی مورد استفاده قرار داد.

آرایش چشم و ابرو فرمالیته عروس

سعی کنید آرایش‌های لایت و ساده‌ای را برای فرمالیته در نظر بگیرید، از همین رو تا حد ممکن آرایش چشم خود را ساده‌تر انتخاب کنید و متناسب با سایر اجزای آرایش، چشم و ابروی خود را آماده کنید.آرایش چشم مراسم فرمالیته

ژل ابرو و لیفت مژه‌ها آرایش فرمالیته

شما می‌توانید با استفاده از ژل ابرو، حالت ابروهای خود را مرتب و زیباتر کنید. در صورتی که علاقه‌ای به آرایش سنگین برای چشم و استفاده از مژه مصنوعی ندارید، لیفت مژه گزینه مناسبی برای حالت دهی به آنها خواهد بود.

انواع سایه در آرایش فرمالیته

انواع سایه چشم آرایش فرمالیتهاز انواع سبک‌هایی که برای سایه چشم مورد استفاده قرا می‌گیرد می‌توان به مات، اکلیلی، اسموکی و شاین‌دار اشاره کرد که شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

انواع خط چشم آرایش فرمالیته

یکی از مواردی که در هنگام آرایش، مهم تلقی می‌شود، کشیدن خط چشم با توجه به فرم و حالت چشم‌ها است. نکته دیگر در خصوص این مسئله توجه به قرینگی خط چشم است که باید با دقت کافی انجام شود.

آرایش لب فرمالیته عروس

بعد از پایان تمام مراحل آرایش، نوبت به لب‌ها می‌رسد که اهمیت زیادی در زیبایی آرایش شما خواهد داشت. استفاده از مواد مرغوب و رنگ رژ مناسب، از مهم‌ترین نکات برای آرایش این بخش از صورت است.

کانتور لب آرایش فرمالیته

کانتورینگ لب یکی از تکنیک‌های آرایشی است که به شما کمک می‌کند تا فرم لب‌هایتان را به حالتی بی‌نقص و زیبا درآورید.آرایش لب مراسم فرمالیته

انتخاب رژ لب آرایش فرمالیته

رنگ رژلب کاملا وابسته به نوع آرایش شما خواهد بود، در صورتی که آرایش لایت و ساده‌ای دارید، استفاده از رنگ رژهایی با تناژ قرمز انتخاب خوبی هستند. این در حالی است که با انتخاب آرایش چشم غلیظ، شما باید از رژلب‌هایی با رنگ‌های ملایم‌تر استفاده کنید.

نکات مهم آرایش فرمالیته

معمولا شما در مناطق طبیعی برای عکاسی و فیلم‌برداری فرمالیته حاضر می‌شوید. بنابراین مسئله‌ای که باید در نظر گرفت سادگی میکاپ و تناسب آن با شرایط آب و هوایی منطقه است.

بهترین سبک آرایش فرمالیته عروس چیست؟

بهتر است برای آرایش فرمالیته از سبک لایت و اروپایی استفاده کنید که در عین سادگی، زیبایی چهره شما را نیز بیشتر می‌کند.بهترین سبک آرایش فرمالیته

جمع بندی

مراسم فرمالیته یکی از روزهای به یاد ماندنی برای زوج‌ها است که معمولا برای عروس خانم‌ها انتخاب آرایش فرمالیته عروس به یک دغدغه تبدیل شده است. نکاتی که در این زمینه باید به آن توجه کرد انتخاب سبک آرایش متناسب با لباس و لوکیشینی است که در آن مراسم برگزار می‌شود. به طور کلی برخی افراد برای این روز ترجیح می‌دهند خودشان وظیفه آرایش را برعهده بگیرند اما عده‌ای نیز بر این باور هستند که رفتن به آرایشگاه برایشان بهتر است.

مهشید
مهشید
کارشناس محتوای استودیو تخصصی عروس و داماد رسپینا.
مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر

نسرین بر روی اکسسوری فرمالیته
vajedi بر روی اکسسوری فرمالیته