صفحه اصلیفرمالیتهمدل مو فرمالیته برای انواع کلیپ‌ها و لوکیشن‌های فرمالیته

مدل مو فرمالیته برای انواع کلیپ‌ها و لوکیشن‌های فرمالیته

یکی از مواردی که در هنگام مراسم فرمالیته، باید با وسواس خاصی آن را انتخاب کنید، مدل مو فرمالیته است که می‌تواند با توجه به فرم صورت، سن، لوکیشن تصویربرداری، مدل لباس و سایر مسائل انتخاب شود. در هنگام انتخاب شینیون خود، حتما به موارد گفته‌ شده دقت کنید تا بعد از آن دچار افسوس و پشیمانی نشوید.

مدل مو فرمالیته بر اساس فرم صورت

فرم‌های مختلف صورت به‌شکل‌های بیضی،گرد، مستطیلی و مثلثی تقسیم می‌شوند‌؛

صورت‌های بیضی: برای صورت‌های بیضی‌شکل از آنجایی که حالت صورت از بالا تا پایین معمولا یکنواخت است؛ می‌توان از انواع مدل‌های باز و بسته استفاده کرد.

صورت‌های مستطیلی: در صورت مستطیلی شکل، فک و شقیقه حالت زاویه‌دار دارد؛ این فرم معمولا لاغر و کشیده به ‌نظر می‌آید. بنابراین بهتر است از مدل باز یا مدل‌هایی که مقداری از مو در کنار صورت ریخته می‌شود، برای حجیم‌تر نشان دادن صورت استفاده کرد.

صورت‌های مثلثی: فرم مثلثی به صورتی که در قسمت چانه باریک اما پیشانی و گونه‌ها پهن هستند؛ گفته می‌شود. بهترین گزینه برای آنها مدل‌هایی است، که مو بالای سر جمع می‌شود.

صورت‌های گرد: برای شینیون صورت گرد بیشتر تلاش می‌شود تا فرم صورت کمی کشیده‌تر به‌نظر برسد؛ بهتر است برای این فرم، موها را کنار صورت نریزید و آنها را کاملا پشت سر جمع کنید.

مدل مو فرمالیته با توجه به سن

در صورتی که تمایل دارید متناسب با سن، مدل موی فرمالیته خود انتخاب کنید؛ باید بدانید که مدل مو فرمالیته دخترانه و فانتزی برای افراد جوان و کم‌ سن مناسب‌تر است. اما افرادی که سن آنها کمی بالاتر است، معمولا مدل موهایی مرتب و رسمی‌تر را ترجیح می‌دهند‌. اما مدل موی باز و ساده برای تمام سنین مناسب است.

مدل مو فرمالیته با توجه به تم کلیپ فرمالیته

به این نکته دقت کنید که تم شما برای کلیپ چه سبکی است؛ اگر کلیپ اسپرت را انتخاب می‌کنید مدل مو فرمالیته برای کلیپ اسپرت بهتر است از نوع باز و ساده باشد‌. در سبک کلاسیک نیز بهتر است مدل مو فرمالیته عروس به ‌شکلی باشد که موها بالای سر جمع شود و با کمی ابزار تزیینی، جلوه بهتری به آنها بدهید.

مدل مو فرمالیته با توجه به لوکیشن فرمالیته

محیط‌هایی که انتخاب می‌کنید معمولا شرایط جوی متفاوتی را هم دارند. اگر در جنگل و دریا باشید، امکان دارد رطوبت موهای شما را به ‌هم بریزد یا در کوهستان وزش باد شدید مدل موی شما را خراب کند. پس قبل از انتخاب آن، لوکیشن فرمالیته را در نظر بگیرید و هنگام درست کردن موها از انواع اسپری و گیره برای ثابت ماندن حالت آن استفاده کنید.

آیا مدل مو فرمالیته با عروسی باید فرق داشته باشد؟

این مسئله بستگی به سلیقه شما دارد؛ اما برای ایجاد تنوع بهتر است از مدل‌های متفاوت برای روز فرمالیته و جشن عروسی خود استفاده کنید.

برای درست کردن مدل مو فرمالیته به آرایشگاه برویم یا خودمان آن را انجام دهیم؟

اگر برای میکاپ آرایشگاه می‌روید؛ بهتر است شینیون را هم در همان محل و مناسب با نوع آرایش انجام دهید. اما اگر از آن دست افرادی هستید که مدل موی ساده و بدون هیچ تزئین خاصی را ترجیح می‌دهید، با کمی حوصله می‌توانید خودتان مدل موی مدنظرتان را درست کنید.

اکسسوری‌های مدل مو فرمالیته برای عکس و فیلم فرمالیته

شما می‌توانید از انواع گل‌های طبیعی و مصنوعی، ریسه و انواع زیورآلات تزئینی به عنوان اکسسوری فرمالیته برای مو استفاده کنید.

رنگ مو برای مراسم فرمالیته

معمولا برخی افراد رنگ موی طبیعی خود را برای این روز ترجیح می‌دهند. اما اگر دوست دارید موهایتان را رنگ کنید بهتر است بدانید که رنگ‌های تیره، شما را جوان‌تر نشان می‌دهد؛ در حالی که رنگ خیلی روشن، کمی سن شما را در نظر دیگران بالاتر می‌برد.

مدل موهای مناسب مراسم فرمالیته

انواع مدل موها شامل باز، بسته و ترکیب هر دو این‌ها است. در مدل باز معمولا موها را براشینگ می‌کنند و در صورت تمایل کمی حالت فر به آن می‌دهد‌. مدل‌های بسته انواع مختلفی دارند که شامل مدلهای اروپایی، بافت، رومی، خطی و بسیاری نمونه‌های دیگر است.

جمع‌بندی

مدل مو فرمالیته یکی از مواردی است که برای عروس بسیار مهم است، شما می‌توانید برای مدل مو مراسم فرمالیته از انواع شینیون های باز یا بسته استفاده کنید که این مورد بیشتر از همه به سلیقه شما برمی‌گردد. البته برای آن‌که بهترین انتخاب را داشته باشید، لازم است به نکاتی درباره فرم صورت، لوکیشن کلیپ، شرایط آب‌وهوا و برخی مسائل دیگر دقت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که تجملات را برای روز عروسی بگذارید و در روز فرمالیته بیشتر به‌سمت سادگی بروید و از این روز خاص نهایت لذت را ببرید.

مهشید
مهشید
کارشناس محتوای استودیو تخصصی عروس و داماد رسپینا.
مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر

نسرین بر روی اکسسوری فرمالیته
vajedi بر روی اکسسوری فرمالیته