صفحه اصلیفرمالیتهلباس فرمالیته

لباس فرمالیته

بیشتر اوقات مراسم فرمالیته عروسی در فضای باز عکس‌برداری و فیلم‌برداری می‌شود. پس عوامل محیطی مانند دمای هوا، لوکیشن و… بسیار تأثیرگذار است. حال اگر با توجه به همین عوامل محیطی رنگ، مدل و جنس پارچه لباس به درستی انتخاب شود، هنگام ادغام با طبیعت جلوه‌ای کم‌نظیر خواهد داشت.

پس برای انتخابی مناسب‌تر و زیباتر، در ادامه با ما همراه باشید.

رسمی یا اسپرت؟

همان طور که در بلاگ فرمالیته عروس گفته شد، می‌توان از چندین سبک متفاوت برای لباس فرمالیته استفاده کرد.

عروس و داماد می‌توانند لباس اصلی روز مراسم را بپوشند، و یا می‌توانند هم برای کاهش قیمت و هم برای تنوع در آلبوم خود، لباسی غیر از آن بپوشند.

برای مثال پیراهن‌های حریر زنانه به همراه پیراهن‌های اسپرت مردانه با شلوار کتان یا جین ترکیب جالبی را در قاب دوربین به نمایش می‌گذارند. حتی لباس‌های اسپرت هم زیبایی خاص خود را به همراه دارند.

اینکه لباس فرمالیته شما اسپرت باشد یا رسمی، کاملاً سلیقه‌ای است. اگر انتخاب برایتان سخت است می‌توانید با عکاس و فیلم‌بردار خود مشورت کرده و نهایت دو ست لباس به همراه بیاورید و در آلبوم خود ثبت کنید.

حال اگر میان پیراهن و لباس‌های اسپرت‌تر، پیراهن را انتخاب کردید بحث کوتاه یا بلند بودن آن به میان می‌آید. که این به سلیقه و همچنین لوکیشن فرمالیته شما بستگی دارد. لباس‌های بلند اندکی رسمی‌تر به حساب می‌آیند.

انتخاب لباس در فصول مختلف

انتخاب لباس فرمالیته  در فصول پاییز و زمستان متفاوت‌تر از بهار و تابستان است. چرا که سردی هوا اندکی محدودیت در برخی مدل‌ها ایجاد می‌کند.

پاییز و زمستان

برای لباس عروس، لباس‌های پوشیده با پارچه‌های ضخیم‌تر برای این فصول مناسب‌ترند. البته کت‌ها و شنل‌هایی هم هستند که به تناسب رنگ لباستان می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

برای لباس داماد، اندکی حق انتخاب بیشتر است. جَکِت، پُلیور، ژیله‌های زمستانی، شال گردن‌های زیبا و… می‌تواند علاوه بر ایجاد حس گرما، زیبایی خاصی هم در عکس و فیلم‌های فرمالیته شما ایجاد کند.
برای کفش هم، ایده پوشیدن نیم‌بوت‌های سِت می‌تواند بسیار جذاب باشد. و همچنین تحرک با آن‌ها، برای فیلم فرمالیته، راحت‌تر از دیگر کفش‌ها در این فصول است.

پیشنهاد ما در انتخاب رنگ لباس فرمالیته برای فصول پاییز و زمستان، تضاد رنگ با فصل است. رنگ‌های تیره‌تر می‌توانند جلوه بیشتری را میان سفیدی برف و یا زردی برگ‌های پاییزی ایجاد کنند.

بهار و تابستان

در این دو فصل، که خیلی هم برای برگزاری مراسم‌ها پر طرفدارند، به قول معروف دست شما باز است. چه در مدل لباس، چه رنگ و چه در مدل کفش.

البته ناگفته نماند که انتخاب رنگ‌های روشن در دل طبیعت سبز بهاری و یا روزهای آفتابی تابستانی، حس زندگی و نشاط را در آلبوم شما تداعی خواهد کرد.

لوکیشن‌های فرمالیته

در ادامه با پیشنهادهای ما برای کفش و لباس فرمالیته، با توجه به لوکیشن‌های گوناگون در این فصول، همراه باشید.

کویر

برای لباس عروس در کویر، پیراهن‌های بلند و دنباله دار با رنگ‌های تیره‌تر پیشنهاد می‌شود. دنباله لباس شما با وزش هر باد موج‌های زیبایی ایجاد می‌کند که در قالب عکس و فیلم بسار دیدنی خواهد بود.

برای داماد هم پیراهن‌های سبُک به همراه شلوار کتان، کنار عروس بسیار زیبا جلوه می‌کند.

پاهای برهنه روی شن‌های داغ کویر چنان زیباست که حیف است اگر با پوشیدن کفش، این تصویر را از بین برد.

دریا و ساحل

کنار دریا بسته، به سناریوی فیلم، لباس فرمالیته عروس می‌تواند پیراهنی بلند یا کوتاه باشد. اما آن چه برای انتخاب لباس در این لوکیشن حائز اهمیت است، سبک بودن جنس پارجه لباس است. چرا که در دریا با هر وزش باد موجی روی سطح آب ایجاد می‌شود؛ حال اگر این موج‌های دریایی با موج لباس عروس ترکیب شود، صحنه‌ای رؤیایی خلق خواهد شد.

لباس فرمالیته داماد هم می‌تواند تیشرت و یا پیراهن به همراه شلوار کتان و یا شلوارکی بلند باشد. که برای رفتن داخل آب احساس راحتی داشته باشد.

برای انتخاب کفش، باز هم پاهای برهنه زیباست، اما صندل‌های ساحلی هم انتخاب بسیار جالبی است.

رنگ‌های سفید و یا آبی آسمانی لباس شما کنار دریا، زیبایی کم‌نظیری در فیلم‌ها و عکس‌های فرمالیته ایجاد خواهد کرد.

جنگل

اگر عروس با همان لباس اصلی مراسم در جنگل حاضر شود، لحظه‌هایی جذاب را می‌تواند به یادگار بگذارد. اما از آنجایی که این انتخاب سختی‌های خاص خودش، مانند شست و شوی لباس برای مراسم، را دارد پیراهن‌هایی شبیه به لباس عروس اما ساده‌تر و یا پیراهن‌هایی به رنگ سفید، نباتی، شیری و از این قبیل رنگ‌ها می‌تواند جایگزین زیبایی باشد.

برای داماد هم مانند عروس می‌توان از کت و شلوار اصلی مراسم استفاده کرد. در غیر این صورت، ژیله و شلوار تیره با پیراهن سفید، انتخاب مناسبی است.

اگر عروس و داماد برای لباس فرمالیته از لباس اصلی مراسم استفاده نکردند، کفش‌های کتانی انتخاب جالبی است. و برای راه رفتن و فیلم‌برداری در جنگل راحت‌تر هستند. کتانی با رنگ تیره برای داماد و رنگ روشن برای عروس در آن قاب سبز رنگ جنگل بسیار جذاب نمود پیدا می‌کند.

حرف آخر

ما سعی کردیم به طور خلاصه هر آنچه برای انتخاب لباس مهم بود را بیان کنیم. اما آنچه در انتخاب لباس فرمالیته بسیار دقیق‌تر و کاربردی‌تر کمک خواهد کرد، مشورت با عکاس و فیلم‌بردار شما است. چرا که به دلیل داشتن تجربه کاری، شما را راهنمایی می‌کنند که چه مدل لباسی در چه لوکیشنی مناسب‌تر است. و این بلاگ تنها یک راهنمای مُصور برای انتخاب لباس فرمالیته بود تا در تصمیم‌گیری، به شما یاری برسانیم.

 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین

نظرات اخیر

نسرین بر روی اکسسوری فرمالیته
vajedi بر روی اکسسوری فرمالیته